مهدی خزعلی، وبلاگ‌نویس منتقد دولت و مدیر انتشارات «حیان»، با حضور ماموران امنیتی در بیرون محل کار خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

خانم خزعلی با انتقاد از نحوه بازداشت همسرش گفت: «نمی‌دانم آقایان از چه زمانی کمین کرده بودند که به محض خروج ایشان از دفتر، به او حمله کردند و وی را از ناحیه دست، دندان و بخش‌های دیگر بدن مصدوم کردند.»

مهدی خزعلی که به دلیل انتشار مطالب انتقادی در وبلاگ شخصی شهرت پیدا کرده است، پیش از این نیز چندین بار بازداشت شده اما با قرار وثیقه آزاد شده بود.

همسر آقای خزعلی که پس از صدور حکم بازداشت موقت، همسرش را در دادسرا دیده است، احتمال داد که دست همسرش بر اثر حمله ماموران شکسته باشد. او همچنین افزود که به گفته ماموران، همسرش به زندان اوین منتقل شده است.

او گفت که به رئیس شعبه دادسرا نیز در خصوص نحوه برخورد ماموران با همسرش اعتراض کرده است. خانم خزعلی گفت: «چرا ماموران، با وجود اینکه احضاریه صادر شده بود، عجله کردند و وحشیانه به آقای خزعلی حمله کردند و او را مصدوم کردند؟ در حالیکه حکمی که به من نشان دادند نیز تاریخش گذشته بود. از قبل تصمیم گرفته بودند وی را بازداشت کنند.

همسر آقای خزعلی با اشاره به اینکه پسرش نیز همراه او به دادسرا رفته بود گفت که در زمان انتقال همسرش به زندان، ماموران «رفتار نامناسبی داشته‌اند» و فرزندش به او گفته که «جلوی دهان آقای خزعلی را گرفته بودند و دستی را که مصدوم بوده فشار می‌دادند.

(منبع بی‌بی‌سی فارسی )

Advertisements